авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Теплі підлоги: різновиди, характеристики

Тепла підлога — це прихована під підлоговим покриттям система опалення. Вона забезпечує рівномірний нагрів підлоги у кімнаті, де встановлена — на кухні, у санвузлі, вітальні, спальні, дитячій тощо.
Безумовна перевага теплої підлоги — це комфорт для мешканців. Ви можете ходити нею босоніж, сидіти на ній, не турбуватися, що діти, які грають на підлозі, застудяться.
Енергомісткість теплої підлоги більше, ніж у радіаторів та інших опалювальних приладів. Після відключення опалення теплою підлогою ви відчуєте це лише через декілька годин, тоді як відключені холодні радіатори дадуть знати про себе значно раніше.

Види теплих підлог

Розрізняють два основних види теплих підлог — електричні та водяні
У електричних теплова енергія продукується завдяки нагріванню провідника при проходженні через нього електричного струму.
У водяних підлог теплоносієм є нагріта вода, що циркулює в металевих або пластикових трубах.
Електричні теплі підлоги мають декілька підтипів.
Кабельна тепла підлога має вигляд звичайного електропроводу, який фіксується кріпильною стрічкою та заливається зверху шаром цементної стяжки. Тонка кабельна тепла підлога може монтуватися у шар плиткового клею.
Кабель може бути одно- або двожильним. Він нагрівається при проходженні струму, віддає тепло шару стяжки та покриттю, рівномірно підігріваючи поверхні. 
Одножильний кабель більше підходить для приміщень, де ви не знаходитеся постійно.
Таку опалювальну систему доповнюють екранами із фольги, які екранують електромагнітне випромінювання.
Наступний різновид електричної теплої підлоги — термомати (або нагрівальні мати), це ще один варіант кабельних систем, але кабель використовується тонший. 
Відрізняються термомати тим, що кабель вже закріплений на сітці зі скловолокна. Клей та стяжка проникають крізь сітку, забезпечуючи надійне вкладання. 
При вкладанні на поверхні розкочують рулон, обігрівач покривають шаром плиткового клею і покриттям підлоги. 
Якщо поверхня має складну конфігурацію, склосітка надрізається, і частина секції розгортається в потрібну сторону. Кабель при цьому залишається цілим.
Рівень підлоги при цьому методі вкладання підіймається на незначну висоту. 

Інфрачервона плівка — ще один вид електричної теплої підлоги.
ІЧ-плівка — це карбонові смуги товщиною до 0,5 мм, запаяні між двома шарами термостійкого поліестеру і з'єднані паралельно мідними шинами. До них підключається електрика за допомогою терморегулятора. 
Плівка укладається майже під будь-яке підлогове покриття, в тому числі під паркет.
При цьому низький ступінь вологозахисту не дозволяє встановлювати ІЧ-плівку в стяжку або під плитку.
Термоплівка окремими смугами з'єднується на місці установки — кабель випускається готовим до монтажу і лише підключається до мережі.
Перевага цього різновиду — гнучкість, термоплівка підходить для горизонтальних, вертикальних, похилих поверхонь.
Цей вид теплої підлоги нагріває не саму підлогу, а об’єкти, які стоять на ній. 
Кабельний обігрівач має переваги перед плівковим, зокрема, дає можливість додаткового збереження тепла шаром стяжки та заощадження до 35% енергії.
Водяні теплі підлоги, як правило, встановлюють у приватних будинках, оскільки у старих багатоквартирних підключати труби до теплоцентралі заборонено.
Нагрівання забезпечується завдяки гарячій воді у трубах.
Головна перевага цього виду опалення — економія електроенергії.
Водяні підлоги встановлюються під будь-яке покриття. Товщина шару ізоляцій і стяжки досягає 15 см, і обумовлена вимогами до товщини шарів і діаметром труб. Вага бетонної системи близько 300 кг/м2, і через це не можна встановлювати такі підлоги у будинках з дерев'яними перекриттями. 

Фахівці вважають систему обігріву “тепловий насос — тепла підлога” однією з найбільш ефективних для приватних будинків. Найчастіше використовується водяна тепла підлога, але електричні теж можуть встановлюватися.
Теплові насоси Hitachi Yutaki “повітря-вода“ можна підключати до будь-якої системи опалення, в тому числі до водяних теплих підлог усіх типів. Вони працюють за екстремально низьких температур — до -25 °C. У лінійці є суперкомпактні моделі, наприклад Yutaki S, які можна встановити навіть у кухонну шафу. 
Усі прилади Hitachi відрізняються високою енергоефективністю, легко встановлюються та обслуговуються. Керувати ними можна віддалено — із додатка Hi-Kumo PRO.

Зателефонуйте за номерами +38 044 390 62 56 або +38 067 504 68 66, і наші менеджери проконсультують вас щодо теплових насосів.

13 жовтня 2021
×
Отримати консультацію