авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Теплові насоси: повна класифікація

Опалювальна система, яка замінює обігрівачі та кондиціонери — це про тепловий насос. 
Які різновиди теплових насосів бувають?

Тепловий насос: принцип роботи

Принцип роботи теплового насоса порівнюють з холодильником — лише насос працює з точністю до навпаки. У той час, як холодильник створює холод всередині, а надлишки тепла виділяє назовні, тепловий насос здійснює протилежне — тепло навколишнього середовища переносить в будинок, назовні віддає холод.
Тепловий насос діє як підвищувальний трансформатор теплоти. Забираючи низькопотенційне тепло у менш нагрітого об'єкта (тобто навколишнього середовища), прилад передає його більш нагрітому (у нашому випадку, опалювальній системі будівлі).
Прилад отримує від навколишнього середовища в середньому від 0 до + 7 °C і нагріває теплоносій до 35-60 °C.
Схематично теплонасосну установку можна зобразити у вигляді замкнутих контурів.
Наприклад, у теплового насоса Hitachi Yutaki два контури, фреон (холодагент) і безпосередньо система опалення. Він працює за принципом звичайної спліт-системи, тільки холод/тепло передаються не повітрю, як у звичайному блоці кондиціонера, а воді, за допомогою теплообмінника “фреон-вода”.

Теплові насоси за джерелом енергії

Основна класифікація теплових насосів — за типом джерела відновлювальної енергії, яке використовується.
Зокрема, розрізняють геотермальні насоси (ґрунтові або ґрунт-вода), водяні (вода-вода) та повітряні (повітря-вода та повітря-повітря).
Розглянемо кожен різновид.
Геотермальний тепловий насос вважається одним із найбільш ефективних. 
Нижче рівня промерзання ґрунт має постійну температуру цілий рік, і саме тому він є універсальним джерелом тепла. Зібрана енергія акумулюється і передається випарнику, де нагрівається холодоагент.
Колектори для геотермальних насосів за типом установки поділяють на горизонтальні, які прокладаються під шаром грунту, зазвичай нижче глибини промерзання, та вертикальні, що занурюються в спеціально пробурену свердловину.
Колектор обирають залежно від особливостей земельної ділянки. Горизонтальні системи дешевші, але вони вимагають великої площі. Для вертикальних виконують додаткові бурові роботи.
Водяні теплові насоси використовують тепло ґрунтових вод або відкритих водойм. 
Середньорічна температура ґрунтових вод — 12-17 ºC. Щоб отримати енергію бурять свердловини для забору і зливу води, їхня глибина може досягати більше сотні метрів. Це тягне за собою додаткові витрати.
Встановлення колектора на дні відкритого водоймища — дешевше, але не біля кожного будинку є водойми необхідної глибини. Важливо, щоб нижні шари води не промерзали в холодний період року. 
Насоси “повітря-вода” та “повітря-повітря” відносять до повітряних теплонасосів.
У насосі “повітря-вода” відбір енергії відбувається із зовнішнього повітря. Тепло від повітря передається робочому тілу (холодоагенту), в якому кипить фреон. Потім пар холодоагенту потрапляє в компресор, де підвищується тиск і температура. Після цього фреон конденсує, віддаючи тепло в систему опалення.
Принцип роботи насосу “повітря-повітря” порівнюють із ”кондиціонером навпаки”. Насос забирає повітря зовні й подає його вже теплим у приміщення. Рівномірний розподіл тепла забезпечують напрямні канали в комплексі з вентиляційною установкою.

Теплові насоси Hitachi серії Yutaki

Тепловий насос — обладнання, яке ставиться на довгі роки. Саме тому при виборі потрібно керуватися не лише економією, але і якістю агрегату.
Теплові насоси Hitachi заслуговують на увагу, як високоефективні прилади для обігріву, нагріву води та охолодження приміщення. 
Так, насоси “повітря-вода” лінійки Yutaki використовують для встановлення “з нуля” та для реконструкції системи, яка вже існує.
Усі моделі відрізняються високим COP, працюють на високоефективному холодоагенті, мають низькі експлуатаційні витрати та сумісні з будь-якими опалювальними приладами. Їхня важлива характеристика — робота на опалення при температурі до -25°C. 
Ви можете обрати компактний варіант — такий, як HITACHI Yutaki S або HITACHI Yutaki S Combi, високотемпературний HITACHI Yutaki S80, що нагріває теплоносій до + 80 °C, Hitachi серії Yutaki M з ​​реверсивним моноблоком, до якого можна придбати спеціальний комплект для охолодження. 

Зателефонуйте за номерами +38 044 390 62 56 або +38 067 504 68 66, і наші менеджери проконсультують вас щодо теплових насосів.

15 вересня 2021
×
Отримати консультацію