авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Тепловий насос: реальний досвід використання

Чи правда, що тепловий насос дозволяє суттєво заощаджувати на опаленні? Історії наших клієнтів свідчать про те, що це — беззаперечний факт!  
Досвідом використання поділився один із наших клієнтів. Олександр встановив у приватний будинок площею 200 кв.м. тепловий насос Hitachi потужністю 14 кВт і користується ним вже шість років.
Перед встановленням теплового насоса в Олександра були вагомі аргументи на користь такої системи опалення.
Найперший — бажання зекономити. Спалювання газу — звичайний спосіб опалення для пересічного українця — не влаштовувало через великі експлуатаційні витрати, зокрема, на підключення газу.
Пошук і розрахунки привели його до того, що основним джерелом тепла можна і доцільно обрати тепловий насос, і використовувати його ще й для гарячого водопостачання та кондиціонування будинку. 
Така схема давала можливість використовувати один пристрій відразу для трьох потреб.
Далі Олександр аналізував різні види теплових насосів, прагнучи обрати найкращий. У півфінал вийшли геотермальний насос та “повітря-вода”. 
Олександр провів детальні розрахунки, врахував різні фактори, у тому числі деградацію ґрунту. Виявилося, що за капітальними витратами насос повітря-вода — оптимальний варіант.
З приводу виробника обладнання сумнівів не було — Hitachi
Сучасні теплові насоси Hitachi дозволяють опалювати будинок умовах української зими, тобто +6°C шість місяців опалювального періоду, і працювати з високим COP — високим індексом енергетичної ефективності. Діапазон роботи насосу — до -25 °C.
У будинку, де проживає велика родина з дітьми, потрібен був максимально надійний варіант, адже тепловий насос не просто єдине джерело тепла — він є джерелом комфорту.
Японська якість Hitachi себе виправдала — за весь час експлуатації не було жодних нарікань до обладнання. 


Останні шість років насос працює фактично постійно — якщо не на опалення або на кондиціонування, то на підготовку води. Також він використовується для підігрівання води у басейні — 4,5 тони води нагріваються за одну ніч.
За спостереженнями Олександра, найбільш ефективний період використання — влітку, коли ТН використовується для гарячого водопостачання — у цей період COP наближається вищий за 5.
У нічний час кіловат коштує близько 10 копійок. Завдяки дводіапазонному лічильнику вночі тариф вдвічі нижче, і це дає можливість отримувати майже безкоштовну гарячу воду влітку, чим родина користується для того, щоб наповнити басейн.
Система опалення заснована на бочці-акумуляторі, заправленому теплою водою з насоса. Вода через змішувальні вузли подається у радіатори, на теплу підлогу та вентустановку. 
Автоматизувавши приміщення за температурою можна централізовано керувати процесом опалення, встановивши тижневий графік роботи, де заплановано зниження температури, коли вдома нікого немає. Це дозволяє заощаджувати на експлуатації у такі періоди.
Також Олександр знайшов спосіб ефективно контролювати вологість повітря у приміщенні. Взимку вона підтримується на рівні близько 50%. У цьому ключову роль також відіграє тепловий насос.
У вентиляційну систему встановлено централізований адіабатичний зволожувач. Це поверхневий зволожувач, на який подається очищена вода зі свердловини.
Теплообмінник-водяний нагрівач, встановлений у вентсистему, підігріває повітря, щоб зволожувач міг працювати. 
Зволоження — енерговитратна частина, перенісши витрати на ТН, ви суттєво економите.

Треба відзначити, що родина Олександра перший рік жила у будинку, де вологість повітря не контролювалася. Після запровадження системи різниця була очевидною.
Для кондиціонування використовується вентиляційна система з рекуперацією, система з теплообмінником, який бере холодну воду з теплового насоса та охолоджує повітря що подається в будинок. 
Вода — основне джерело холоду, і він використовує максимальну потужність теплового насоса. 

Для підтримки температури у спальнях використовуються радіатори, на які подається вже змішана вода з бочки-акумулятора для того, щоб уникнути конденсації.
Про цю можливість не всі здогадуються, але якщо встановити у будинку великі радіатори, розраховані на роботу з низькотемпературним джерелом тепла, можна застосовувати фактично їх цілорічно, у тому числі для кондиціонування.
Разом з тим, проблема конденсації на радіаторах відсутня.
Температура води, яка подається, підтримується автоматично. Досягається така температура, що запобігає конденсації у контурі змішування радіатору.
У будинку для кондиціонування використовуються дві температури води. 
“Гостра вода” — найхолодніша, працює у системі, там, де можна зібрати конденсат. 
Якщо немає такої можливості — використовується вода +16°C. 
Тепловий насос має великий запас потужності для охолодження. Але основний аргумент Олександра на користь застосування насосу для охолодження — відсутність додаткових зовнішніх блоків.
Блоків кондиціонерів немає всередині, відсутні фреонопроводи та конденсатопроводи, на фасаді немає компресорно-конденсаторних блоків.  
Вигляд фасаду не псується, немає загрози руйнування будівлі через конденсат. 
Також треба розуміти, що спліт-система — це додаткове капіталовкладення, і у такому випадку робити його не має сенсу.
У будинку Олександра впроваджена система вентиляції, яка забезпечує чисте повітря, і на відміну від природної гарантує повітряний потік без бруду та шуму. Це фундаментальне рішення для комфорту. Додаткові речі, якими “прокачали” вентсистему — зволоження та кондиціонування. Це дає можливість використовувати її на 120%.

Врешті відповідаємо на питання, яке цікавить усіх найбільше. Скільки ж коштує експлуатація будинку 200 кв.м?

Розрахунки Олександра підтвердилися. У приватному будинку, де проживає постійно шість осіб тепловий насос “повітря-вода” використовується для опалення, кондиціонування, вентиляції та зволоження. 
Витрати на електроенергію впродовж року — близько 2000 гривень на місяць. Більше жодних експлуатаційних витрат немає. 
Розрахунковий термін окупності насосу становить 4 роки, за умови, що обладнання використовується тільки для опалення. Проте, коли насос використовується на підготовку гарячої води, кондиціонування та зволоження, термін скорочується, й складає 2-3 роки. 

29 листопада 2021
×
Отримати консультацію