авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Припливна вентиляція

Гарно продумана і ефективна припливна вентиляція є запорукою не тільки здоров'я, а й якісного відпочинку та сну. Без припливу свіжого, насиченого киснем і минулого фільтрацію повітря якісного мікроклімату в житлових приміщеннях домогтися практично неможливо. Часто природна вентиляційна система не справляється з організацією потрібного повітрообміну в квартирах, будинках, офісах і т. д. Однак, вихід є для цього потрібно правильно спроектувати і реалізувати на основі надійного обладнання припливну вентиляцію.

Де і навіщо потрібна припливна вентиляція?

Організація припливно-витяжної вентиляції перш за все необхідна для створення гарного воздухообміну в приміщенні, що прямопропорційно впливає на самопочуття людини. Більше того, зараз передові і відомі лікарі, наприклад Комаровський, підкреслюють важливість гарної припливно-витяжної вентиляції в приміщеннях для зменшення ризиків захворювання респіраторними захворюваннями, зокрема COVID-19. Припливна вентиляція необхідна як в приміщеннях з підвищеною вологістю і паротворенням (ванна, душова, санвузол), так і в приміщеннях для відпочинку (вітальні, спальні). Звичайно, провітрювання приміщень можна організувати шляхом відкривання вікон, але разом зі свіжим повітрям в житлове приміщення потраплять: шум, пил, комахи, та й температура вуличного повітря, не завжди сприяє комфорту, наприклад, взимку дуже необдумано буде відкривати вікна випускаючи тепло.

Ознаками недостатнього припливу повітря є:

 1. Брак кисню, який повинен бути в повітрі повинен бути в межах 20-21%. Самопочуття людини падає, потовиділення збільшується, з'являються головні болі, дискомфорт, а також характерно відчувати швидку стомлюваність і слабкість.

 2. Поява неприємних запахів. У герметизированном закритому приміщенні з'являється затхле повітря. Витяжна вентиляція не зможе нормально функціонувати, тим більше якщо вона реалізована природним способом;

 3. Поява високої вологості і конденсату. В першу чергу волога починає накопичуватися в кутах і на вікнах, а згодом може з'явитися навіть на стінах. Висока вологість призводить до появи грибкових інфекцій і цвілі, з якої в подальшому складно буде боротися.

Якщо вчасно не відреагувати на перші ознаки поганого припливу свіжого повітря, то незабаром може з'явитися алергія і почастішають вірусні захворювання. 

Коли потрібно проектувати систему припливної вентиляції?

Всі проектні роботи проводяться до здачі житлового будинку в експлуатацію, всі вони зводяться до дотримання і чіткого виконання правил документа СНиП 41-01-2003 «Звід правил опалення, вентиляції та кондиціонування повітря». Сам процес проектування стартує після отримання всіх вихідних параметрів будівлі, а також побажань замовника. Тобто, проектування системи припливної вентиляції, а також її реалізацію необхідно виконувати перед і разом з проведенням будівельних робіт. Однак, не завжди припливної вентиляції буде достатньо, так як багато забудовників не приділяють належної уваги особливо притоку свіжого повітря, при тому, що природні витяжні шахти є невід'ємною складовою будь-якого житлового приміщення, навіть побудованого за радянських часів.

Тому іноді доводиться вдосконалити вже існуючу систему припливу і відпливу повітряних мас, а це вже буде робити складніше, але можливо. 

Види припливної вентиляції

Існує дві основні групи припливної вентиляції:

 1. природна;

 2. примусова.

До природної належать елементи створення припливу свіжого повітря без нагнітаючих пристроїв:

 • Ручне і автоматичне провітрювання за рахунок відкриття вікон. Для реалізації автоматичного процесу на вікна встановлюється електропривод, але в даний час цей спосіб не є сучасним. Механізм вікон від таких маніпуляцій дуже швидко ламається, а також погіршується стан ущільнювачів.

 • Віконні або стінові клапани. Одні бувають як накладні, так і вбудовані, але їх особливість полягає в пропущенні повітря тільки в одну сторону — всередину приміщення. Різновидів їх багато, але для монтажу стінового клапана необхідно буде бурити в зовнішній стіні отвір. Процес насичення свіжим повітрям з таким обладнанням є неконтрольованим, проте таке обладнання коштує недорого.

Головною перевагою природної примусової вентиляції є її дешевизна, проте вона має безліч недоліків. Серед основних недоліків слід виділити те, що всередину приміщення потрапляє неочищене повітря з пилом, неприємними запахами, а також створюються протяги.

Устаткування для організації примусової припливної вентиляції в квартирах, будинках і офісах:

 1. Провітрювачі — це по суті ті ж самі клапани, але з вбудованими вентиляторами. Продуктивність такого устаткування залежить від розмірів прохідного отвору, швидкості обертання ротора вентилятора, а також розміру лопатей;

 2. Брізери. Більш технологічне і функціональне обладнання, яке може мати не тільки багатоступеневу фільтрацію, але і автоматизацію процесу припливу свіжого повітря і його нагрівання. Деякі брізери мають нагрівальний елемент, що працює від електричної енергії.

 3. Системи припливно-витяжної вентиляції. Вони можуть бути реалізовані як компактними рекуператорами, так і системами прихованої канальної вентиляції — в приміщеннях буде видно тільки дифузори і декоративні вентиляційні решітки, а потоки повітря будуть переміщатися через систему повітропроводів. За рахунок цього досягається максимальний комфорт і здорова атмосфера в житлових приміщення. Це багатофункціональна система, яка самостійно, в автономному режимі контролює не тільки насичення свіжим повітрям приміщенні, але ще і може мати вбудовані системи кондиціонування, обігріву, рекуперації повітря і фільтрації.

Як підібрати систему припливної вентиляції?

Перед тим як зробити висновки на вибір систем припливної вентиляції рекомендується оцінити не тільки особливості приміщення, а й фінансові можливості. Якщо відсікти фінансову складову, то оптимальним рішенням буде реалізація повноцінної системи припливно-витяжної вентиляції в момент проектування будівництва.

Більш бюджетними варіантами є установка провітрювачів, брізеров або, в крайньому випадку, припливних клапанів.

Обов'язково при виборі припливної вентиляції обговоріть:

 • терміни чистки, обслуговування і терміни гарантійного ремонту:

 • продуктивність системи — повинна відповідати типу і розмірів приміщення;

 • можливість регулювання потоку, управління, контролю, а також нагрівання повітря для того, щоб взимку не знизилася продуктивність опалювального обладнання.

Не варто довіряти неперевіреними виробникам, так як якість збірки і надійність обладнання — це одні з найважливіших критерій вибору.

Висновок

Не варто недооцінювати важливість ефективної припливної вентиляції, так як під час ремонту або будівництва краще продумати можливі варіанти її реалізації, враховуючи можливість контролю припливних повітряних мас, ніж після виконання чистових робіт, виявити ознаки неякісного повітрообміну.

8 лютого 2021
×
Отримати консультацію