авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Принцип роботи теплового насоса «повітря-вода»

Тепловий насос є кліматичною системою, яка може стати альтернативою менш ефективним автономним опалювальним системам на основі різного роду котлів, конвекторів та стандартних спліт-систем. Однак, крім функцій обігріву приміщень, теплові насоси можуть служити джерелом гарячого водопостачання, а якщо обладнати систему реверсивним клапаном, то і виконувати функцію кондиціонування. Теплові насоси бувають трьох типів:

  1. ґрунтові (ґрунт-вода); 
  2. водяні (вода-вода); 
  3. повітряні (повітря-вода або повітря-повітря).

Саме теплові насоси типу повітря-вода, користуються високою популярністю на території України та Європи, і для цього є ряд причин, пов'язаних зі спрощеною і менш затратною установкою, що не вимагає створення свердловин або ж доступу до водойми. Для роботи теплового насоса повітря-вода необхідний лише доступ до вуличного повітря, яке є природним, безкоштовним, невичерпним природним ресурсом.

Як влаштований тепловий насос?

Для того, щоб зрозуміти, як працює тепловий насос повітря-вода, необхідно відразу розібратися з чого складається це обладнання.

Тепловий насос повітря-вода складається зі зовнішнього і внутрішнього блоків. Візуально зовнішній блок дуже схожий на зовнішній блок звичайного кондиціонера типу спліт-системи, в ньому також встановлено вентилятор для захоплення потоку повітря і подачі його на випарник, а також компресор. Саме компресор є серцем даного обладнання, що створює тиск в системі з холодоагентом. 

Серед внутрішніх блоків, можуть бути використані:

  • Звичайні опалювальні радіатори;
  • Система обігріву "тепла підлога";
  • Фанкойли, як відмінні приймачі охолодженої або нагрітої води (теплоносія). Вони можуть бути канальні, для прихованої кліматичної системи, а також касетні або ж універсальні.

Завдяки властивостям холодоагенту, який не замерзає, тепловий насос повітря-вода ефективно працює як при низькій температурі навколишнього середовища (-25 °C), так і спекотним літом при температурі повітря +40 °C.

Принцип роботи теплового насоса

Принцип роботи всіх теплових насосів заснований на зворотному термодинамічному циклі Карно, який складається з наступних етапів:

  1. Вентилятор направляє потік повітря з вулиці на випарник, який по суті є теплообмінником. Усередині нього по замкнутому циклу циркулює холодоагент, основною властивістю якого є зміна температури при зміні тиску. 
  2. Далі нагрітий газоподібний холодоагент передає теплову енергію в конденсатор, де і відбувається нагрів теплоносія, який є джерелом тепла в приміщенні. Він циркулює по опалювальній системі та нагріває повітря в приміщеннях.
  3. Після передачі тепла холодоагент внаслідок розширювального вентиля, що знижує тиск, переходить у рідкий стан і знову надходить у випарник.

Таким чином, відбувається нагрів води й подача в систему опалення або ГВП, коли ж тепловий насос переходить в режим охолодження, відбувається процес у зворотному напрямку. При роботі з внутрішніми блоками у вигляді фанкойлів також можлива зупинка компресора і тоді система переходить в режим звичайної вентиляції.

Розуміння принципу роботи повітряного теплового насоса, а також, того яким чином влаштоване це кліматичне обладнання, дозволяє доцільно спланувати та вибрати конкретну модель, яка підходить для вашого приміщення, для створення комфортного мікроклімату круглий рік, при будь-якій температурі навколишнього середовища.

3 січня 2021
×
Отримати консультацію