авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Плюси і мінуси кондиціонерів

Зараз важко уявити життя сучасної людини без такої кліматичної техніки, як кондиціонер. Однак, перед тим як проектувати систему кондиціонування і замовляти її, необхідно зважити всі плюси і мінуси кондиціонера. Переваги і недоліки є у будь-якого обладнання, так само як не буває ідеальних людей, така ж ситуація і з будь-яким навіть найсучаснішим видом кліматичної техніки.

Плюси моноблочних кондиціонерів

Моноблочні кондиціонери встановлюються у віконний або стіновий отвір, а потім якісно герметизуються. Основний плюс кондиціонера, що складається з одного блоку, полягає в його вартості, вона істотно нижче, ніж ціна на спліт-системи. Наступна перевага пов'язана з монтажем і демонтажем цього виду кліматичної техніки. Справа в тому, що моноблоки вже заправлені фреоном і готові до експлуатації, тому не потрібно спеціального устаткування — манометричної станції, для виконання першого запуску.

Мінуси моноблочних кондиціонерів

Серед мінусів моноблочних кондиціонерів можна виділити:

 1. Непридатний дизайн для сучасного житла, офісу та іншого приміщення;
 2. Складнощі з організацією отвору, для монтажу цього виду системи кондиціонування. Розміри отвору залежать від моделі, тобто для його встановлення потрібно буде замовляти вікно з отвором, або робити отвір в стіні, що іноді вкрай складно;
 3. Складно домогтися якісної герметизації;
 4. Високий рівень шуму, так як компресор по суті знаходиться безпосередньо в приміщенні;
 5. Немає можливості ефективного управління повітряними потоками, охолоджуючими або обігріваючими приміщення.

Принцип роботи моноблочного кондиціонера, як і будь-якого іншого, ґрунтується на властивостях фреону (холодоагент), який може змінювати температуру, в залежності від тиску і відповідно його агрегатного стану.

Плюси спліт-систем

Спліт-система є однією з різновидів кондиціонерів, вона складається з двох блоків, один з яких встановлюється на вулиці і називається зовнішній, а другий всередині, відповідно внутрішній. Їх з'єднують за допомогою мідних труб для транспортування холодоагенту, а також системи електроживлення і управління. Крім того, що сучасні спліт-системи, як і інші кондиціонери є ефективними творцями комфорту в приміщеннях і літню спеку, і з настанням холодів, вони мають ряд наступних переваг:

 1. Величезним плюсом, який робить спліт-систему одним з найпопулярніших видів кондиціонерів, є компактність. Так як внутрішній блок займає мало місце, легко вписується в будь-який інтер'єр.
 2. Різноманітність конструкцій внутрішніх блоків. Внутрішні блоки мають різні типи кріплення і способи монтажу, за рахунок яких спліт-система є універсальним кліматичних пристроєм. Є настінні моделі, підлогові, стельові, канальні (для монтажу в вентиляційних каналах), касетні — дозволяють рівномірно розподіляти потік в чотирьох напрямках.
 3. Низький рівень шуму. Найгучнішим елементом будь-якого кондиціонера є компресор, а так як він встановлений в зовнішньому блоці, який монтується на фасаді будівлі (зовні приміщення), то із закритими вікнами його практично не чутно.
 4. Простота монтажу. При монтажі спліт-системи, на відміну від моноблока, немає необхідності робити великий отвір у вікні або стіні. У зовнішній стіні робиться невеликий отвір діаметром 40-45 мм, цього достатньо, для прокладки фреонової магістралі і кабелю.
 5. Можливість швидкого чищення фільтрів, які зменшують рівень запиленості і роблять повітря всередині приміщень чистіше.

Мінуси спліт-систем

Мінусів у спліт-систем не багато, але вони все таки є:

 1. Проблематично монтувати зовнішній блок на фасаді будівлі, по-перше ці роботи потрібно робити удвох, а іноді і за допомогою верхолазних пристосувань, а по-друге не завжди є можливість їх кріплення — це стосується будівель, що мають історичну або культурну цінність;
 2. Необхідність заправки фреонового контуру холодоагентом, робиться це після проведення монтажних робіт і для даної процедури необхідно спеціальне обладнання;
 3. Висока ціна в порівнянні, наприклад, з моноблоками.

Поява хвороботворних бактерій, а також велика ймовірність застудитися при вході в приміщення обладнане кондиціонером — ці мінуси ставляться до всіх типів систем кондиціонування, а не конкретно до спліт-систем.

Висновок

Таким чином, розглянувши та оцінивши всі "за" і "проти" установки кондиціонерів в квартирі, стає зрозуміло, що створення затишку і мікроклімату в приміщеннях без цього виду кліматичного обладнання не можливо. Головне правильно підібрати потужність, відповідний спосіб монтажу, модель, і звичайно своєчасно проводити чистку системи фільтрації. Правильне налаштування, без сильного перепаду температур, а також зміна напрямку холодного повітряного потоку, дозволить уникнути застудних захворювань. Що ж стосується конструкції кондиціонерів, то для сучасного приміщення більш прийнятні спліт-системи, моноблоки частіше використовуються для створення комфорту в побутових приміщеннях, кіосках, майстерень і т. д.

5 квітня 2021
×
Отримати консультацію