авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Відмінності між кондиціонером та тепловим насосом. Що треба знати?

Ви впевнені, що знаєте всі доступні варіанти охолодження або обігріву вашого житла? Найвідоміший варіант – кондиціонери. І, мабуть, ви знаєте, як вони працюють. Але останні кілька років популярнішими стають теплові насоси. Багато хто чув про них, але, можливо, не зовсім розуміє, чим вони відрізняються від кондиціонерів. Чи працюють вони однаково? Які їхні функціональні можливості?

У цій статті ми постараємося відповісти на деякі з найбільш поширених питань, що стосуються теплових насосів і дізнатися їхню відмінність від кондиціонерів.

Відмінності кондиціонерів від теплових насосів

Звичайні кондиціонери та теплові насоси в основному працюють за однією і тією ж технологією. Тобто, забирають тепло з приміщення та викидають його назовні, завдяки чому у приміщенні стає прохолодно та комфортно.

Робота кондиціонера досить проста: він використовує холодоагент (фреон), який тече по замкнутому контуру, постійно випаровується та конденсується для передачі тепла. Внутрішній блок складається зі змійовика випарника, а зовнішній — з конденсатора, компресора та вентилятора. Тепло всередині наших будинків передається через змійовики, а потім розсіюється назовні через вентилятор зовнішнього блоку.

Робота кондиціонера досить проста: він використовує холодоагент (фреон), який тече по замкнутому контуру, постійно випаровується та конденсується для передачі тепла. Внутрішній блок складається з змійовика випарника, а зовнішній блок складається з конденсатора, компресора та вентилятора. Тепло всередині наших будинків передається через змійовики, а потім розсіюється назовні через вентилятор зовнішнього блоку.

Щодо теплових насосів, то на ринку присутні їх різні типи, залежно від джерела, яке вони використовують: аеротермальні (повітряні) теплові насоси та геотермальні теплові насоси. Аеротермальні отримують енергію з повітря, у свою чергу геотермальні використовують тепло землі.

У статті ми зупинимося на повітряних теплових насосах.

Цей вид обладнання працює так само, як і звичайні кондиціонери, використовуючи холодоагент, який випаровується та конденсується у циклічному процесі для передачі тепла зсередини назовні. Насправді, тепловий насос складається з тих же компонентів, що і кондиціонер. Теплові насоси здатні збирати тепло зовні навіть у холодні місяці та передавати його у приміщення для обігріву нашого будинку.

Залежно від того, як тепло розподіляється в нашому будинку, повітряні теплові насоси можна поділити на «повітря-повітря» та «повітря-вода».

Відмінності:

  • Теплові насоси типу «повітря-повітря» функціонально та зовні схожі на звичайні кондиціонери – це настінні спліт-системи, касетного та консольного типу. Таке обладнання передає тепло з повітря і виділяють його у вигляді охолодженого або нагрітого повітря.

Як звичайні кондиціонери, так і теплові насоси типу «повітря-повітря» можуть мати спеціальні фільтри, вбудовані у внутрішні блоки, для покращення якості повітря у приміщенні.

  • Теплові насоси типу "повітря-вода" передають тепло з повітря воді за допомогою теплообмінника "фреон-вода". Цей тип дозволяє гріти гарячу воду для побутових потреб. Вони працюють з радіаторами, "теплими підлогами" або фанкойлами, через які циркулює вода для нагрівання та охолодження.

Переваги кондиціонерів

  • Спліт-системи спеціалізуються на охолодженні, тому вони більше підходять для місць, де температура постійно тепла і функція обігріву не буде корисною, хоча більшість сучасних кондиціонерів чудово справляються з обігрівом у холодну пору року.
  • На їх установку потрібні менші початкові витрати, у порівнянні із тепловими насосами.

Плюси теплових насосів

  • Завдяки сумісності з радіаторами, теплою підлогою теплові насоси «повітря-вода» це ідеальне рішення для тих, хто шукає універсальну систему для свого будинку.
  • Економічна частина питання: Тепловий насос безкоштовно отримує енергію із навколишнього середовища, споживаючи тільки електроенергію для роботи агрегату. А це значно знижує комунальні рахунки.

Так що ж обрати? Кондиціонер чи тепловий насос?

І кондиціонери, і повітряні теплові насоси мають багато переваг, але на чому зупинити свій вибір? Відповідь не така проста і досить індивідуальна.

Ось деякі фактори, які необхідно враховувати при цьому складному виборі.

  • Монтаж. Хоча і кондиціонери, і теплові насоси є адаптованими та універсальними системами,ваш бюджет на монтаж може бути вирішальним фактором в залежності від характеристик вашого будинку. Встановити тепловий насос коштує дорожче.
  • Клімат. Ви живете у регіоні з помірним кліматом? Чи зими у вашій країні дуже холодні? Завжди потрібно правильно підібрати тепловий насос для кліматичних умов регіону, в якому ви живете. Деякі теплові насоси Hitachi типу «повітря-вода» здатні підтримувати свою продуктивність за температури навколишнього середовища до -25 °C. В екстремальних ситуаціях підтримки комфорту спрацьовує резервний електричний підігрів.
  • Вимоги до охолодження, опалення та гарячого водопостачання. Чи потрібен вам підігрів та охолодження? Чи, можливо, у вас вже є система опалення, якою ви задоволені, і вам потрібне лише охолодження? Крім того, якщо вам потрібне опалення і ви вирішили вибрати тепловий насос, чи хочете ви, щоб він нагрівав воду для побутових потреб? Відповіді на ці запитання допоможуть швидше визначитись із вибором.
  • Розмір та архітектура вашого будинку. Незалежно від того, чи живете ви в затишному лофті відкритого планування або в багатокімнатному будинку з більш ніж одним поверхом, багато залежить від типу системи HVAC, яка вам знадобиться.

Якщо ви не впевнені, яка система найкраще підійде для вашого будинку, дозвольте надійному інсталятору порадити вам, спираючись на вашу індивідуальну ситуацію та виділений бюджет.

Теплові насоси Hitachi для ефективного охолодження та обігріву

Підсумувавши, стає зрозуміло, що відмінною рисою теплових насосів є їх універсальність для охолодження вашого будинку в теплу пору року та забезпечення опалення за рахунок відновлюваних джерел енергії через ту саму систему у холодні місяці.

В асортименті продукції Hitachi Air Conditioning ви знайдете систему Yutaki типу «повітря-вода», яка забезпечує опалення, охолодження та гаряче водопостачання в одному пристрої. Лінійка Yutaki отримала високу оцінку за найкращий COP та найкращий EER на ринку.

Повний асортимент продукції Hitachi представлений у нашем каталоге.

16 червня 2022
×
Отримати консультацію