авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Зовнішній блок кондиціонера: з чого складається, як працює і як встановити?

Спліт-система одна з найпоширеніших видів кондиціонерів, що складається з внутрішнього і зовнішнього блоку, пов'язаних між собою фреоновою магістраллю і проводами для узгодження роботи, і подачі електроенергії. Саме зовнішній модуль є найдорожчим в цьому виконанні і дуже часто звичайний покупець не представляє для чого потрібен цей блок, принцип його роботи, а також з якими нюансами можна зіткнутися в процесі установки.  

З чого складається зовнішній блок кондиціонера?

В першу чергу потрібно знати, що саме зовнішній блок є силовим агрегатом, від продуктивності і ефективності роботи якого, залежить весь процес створення мікроклімату в приміщенні. Зовні він виглядає як прямокутний або квадратний корпус, виконаний з пластика або металу. 

Під корпусом зовнішнього блоку спліт-системи знаходяться:

  1. Компресори, що є серцем не тільки кондиціонерів, але і будь-якої іншої техніки, що виробляє холод. Він призначений для створення тиску в контурі, а також транспортування холодоагенту від зовнішнього блоку до внутрішнього і навпаки. Компресори можуть працювати за стандартною схемою електропостачання в режимі "пуск-стоп", а також по інверторній. Саме інверторна схема має ряд переваг, пов'язаних як з економією споживаної електроенергії, так і з продовженням терміну служби компресора. Ці переваги можливі за рахунок відсутності, в процесі роботи інверторного компресора, пускових струмів;
  2. Конденсатор. Він виглядає як теплообмінник, який при охолодженні грає роль конденсатора, а при включенні кондиціонера на обігрів — роль випарника. Цей теплообмінник призначений для охолодження фреону.
  3. Вентилятор. Він встановлений в безпосередній близькості від теплообмінника і призначений для подачі потоку повітря на його радіаторну решітку.
  4. Чотириходовий клапан. Призначений він для зміни напрямку руху фреону і відповідно роботи кондиціонера або на охолодження, або на обігрів.
  5. Плата керування. Для кондиціонерів і компресорів прямого пуску, вона проста і монтується часто у внутрішніх блоках, а ось для інверторних моделей плата управління масивна, досить складна, так як призначена для випрямлення і подальшого інвертування. Саме зміни частоти змінного струму за рахунок інвертора дозволяє плавно регулювати інтенсивність прокачування фреону по контуру.
  6. Штуцери для підключення фреонової магістралі, виконані з мідних труб;
  7. Захисна решітка, що забезпечує захист від попадання всередину зовнішнього блоку великих комах, птахів та інших предметів.
  8. Фільтр фреону, для захисту попадання твердих частинок в компресор; 
  9. Клемна коробка для підключення електропроводки шляхом болтового затиску.

Так як зовнішній блок кондиціонера піддається постійному перепаду температур, впливу ультрафіолетового випромінювання, вітру, а також різних атмосферних опадів, тому він повинен бути надійним і якісно зібраним. Також зовнішні блоки бояться нестабільного живлення, що виходить за норми напруги, тому всередині деяких моделей встановлюються плати для його стабілізації.

Принцип роботи зовнішнього блоку кондиціонера

Компресор, це по суті електродвигун змінного струму, який шляхом обертання рухомого елемента — ротора (може бути різної конструкції), нарощує і підтримує тиск в фреоновій магістралі. За рахунок зміни агрегатного стану фреону з рідкого в газоподібний, відбувається зміна температури цього холодоагенту. Таким чином, сам по собі зовнішній блок лише елемент спліт-системи, в якому відбувається стиснення фреону і його охолодження, за рахунок теплообмінника і вентилятора.

Як встановити зовнішній блок кондиціонера?

Зовнішній блок проблематичніше встановити ніж внутрішній, так як монтується він на фасаді будівлі, а ці роботи пов'язані з висотою і іноді неможливі без верхолазного обладнання. Існує одна поширена помилка, яку роблять лише дилетанти, і люди які намагаються самостійно встановити і запустити в роботу спліт-систему — це установка зовнішнього блоку всередині заскленого балкона або лоджії. При такому монтажі зовнішній блок кондиціонера не буде працювати довго і ефективно, йому банально не вистачить циркуляції свіжого потоку повітря. 

При плануванні місця монтажу пам'ятайте що має зберігатися простий доступ до лівої частини зовнішнього блоку, де знаходяться фреонові штуцера і клемна колодка для електропідключення.

Для установки зовнішнього блоку застосовуються металеві кронштейни, які повинні витримувати вагу зовнішнього блоку тривалий час. Також потрібно врахувати, що відстань від стіни до зовнішнього блоку має бути не менше 20 см, а при прокладці фреонової магістралі пам'ятайте, що зовнішній блок не повинен знаходитися в одній площині з внутрішнім. Відстань між внутрішнім і зовнішнім блоком теж лімітується і залежить від потужності компресора, а значить моделі кондиціонера.

Якщо купувати кондиціонер від надійного виробника і забезпечити його електропостачання згідно технічного паспорта, то зовнішній блок є невибагливим в роботі і експлуатації, що не вимагає частого огляду, профілактики та чищення. Тому, перед тим купити зовнішній блок кондиціонера, як основний елемент спліт-системи, в першу чергу звертайте увагу на продукцію авторизованих дистриб'юторів України.

22 березня 2021
×
Отримати консультацію