авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Мульти спліт системи кондиціонування

Мультиспліт система — це вдосконалена кліматична установка, конструктивно схожа на звичайну спліт-систему. Однак, замість одного внутрішнього блоку, дана установка може складатися від двох до восьми модулів, що встановлюються всередині приміщення. Зовні монтується один зовнішній модуль, що постачає холодоагентом внутрішні, які можуть відрізнятися за типом кріплення. Потужності компресора встановленого на фасаді будівлі вистачає для ефективного транспортування по фреоновій магістралі. Розглянемо більш ретельно принцип роботи мультиспліт системи, її переваги та недоліки, різновиди, а також особливості монтажу.

Принцип роботи спліт системи

Принцип роботи схожий зі стандартною спліт-системою і заснований на агрегатних властивостях фреону. Усередині зовнішнього блоку встановлений теплообмінник, а також потужний компресор. Зовнішній модуль пов'язаний з внутрішніми окремою фреоновою магістраллю, а потужності компресора вистачає для ефективної роботи всього кліматичного комплексу. Нагрівання і охолодження фреону досягається шляхом зміни його стану, переходить з рідкого в газоподібний і навпаки. Цей процес, в свою чергу, відбувається через зміну тиску в контурі.

Зовнішній і внутрішні модулі з'єднуються між собою двохтрубним контуром, за яким відбувається рух фреону. Всі внутрішні блоки спліт системи можуть працювати одночасно, на обігрів повітря в приміщенні або на його охолодження. 

Переваги та недоліки мультиспліт-систем

Переваги:

 1. немає перенасичення фасаду будівлі зовнішніми блоками;
 2. економія електроенергії;
 3. невисока вартість.

Основна перевага мультіспліт системи, пов'язана саме з наявністю одного зовнішнього блоку, якого цілком може вистачити, наприклад, для створення комфорту в трикімнатній квартирі. Таким чином, не відбувається перенасичення фасаду будівлі цими модулями. Друга перевага, яка робить покупку і установки мульти спліт-системи виправданою — це економія електроенергії. Справа в тому, що кліматична установка складається з одного зовнішнього блоку і 8 внутрішніх, буде споживати менше електроенергії, ніж вісім двохблокових окремо змонтованих стандартних спліт-систем. Це ж стосується і вартості придбання комплексу, його вартість буде менше. 

Недоліком мультиспліт системи є неможливість одночасної роботи внутрішніх модулів в різних режимах, тобто на нагрів і на охолодження.

Другим недоліком вважається трудомісткість робіт по прокладці магістралі до кожного внутрішнього блоку, а відповідно і вартість монтажу.

Види мульти спліт-систем

Крім продуктивності, а відповідно потужності і споживаної електроенергії, кліматичні установки даного типу, можуть відрізнятися конструкцією і типом монтажу внутрішніх модулів:

 1. Настінні. Одні з найпопулярніших і поширених внутрішніх блоків, які легко кріпляться на стіну, не займають багато місця, а також вписуються в практично будь-який дизайн, як житлових так і офісних приміщень;
 2. Касетні. Їх особливістю є можливість подачі повітряних потоків в чотирьох напрямках. Кріпляться касетні внутрішні модулі в підвісну або натяжну стеля і застосовуються для приміщень площею більше 30 метрів квадратних;
 3. Канальні. Вони монтуються виключно прихованим типом монтажу, встановлюючи в вентиляційних каналах, а також в системах припливно-витяжної вентиляції. Мають високу продуктивність і ефективність, але не підходять для приміщень, де немає реалізованої вентиляційної системи;
 4. Підлогові. Зовні вони схожі на конвектор, кріпляться ближче до підлоги і часто встановлюються в нежитлових приміщеннях, наприклад, гаражах, майстерень і т.д .;
 5. Колонні. Одні з найбільш громіздких, але і потужних внутрішніх модулів, які найчастіше використовуються як механізм для створення мікроклімату в торгових точках, магазинах, супермаркетах та інших приміщеннях, де немає небезпеки перебувати під струменем холодного повітря.
 6. Стельові. За своєю конструкцією схожі на настінні, тільки кріпляться не горизонтально, а вертикально до стелі.

До складу мульти спліт системи можуть входити одночасно внутрішні модулі різної конструкції і типу монтаж.

Монтаж спліт систем

В першу чергу, для реалізації створення мікроклімату всередині приміщень, проводиться проектування всього кліматичного комплексу, потім проводиться розмітка. Основні нюанси монтажу спліт-систем пов'язані з такими моментами:

 1. відстань від зовнішнього блоку до самого віддаленого внутрішнього не повинно перевищувати паспортної величини, в середньому це близько 20 метрів;
 2. електропостачання кліматичної установки повинно бути виконано безпосередньо з розподільного щита, через автоматичний вимикач, що витримує номінальне значення по струму;
 3. обов'язково виконати захист трубок проходять по вулиці шляхом упаковки в теплоізоляцію;
 4. реалізація дренажної системи. Вона повинна бути виконана з ухилом як мінімум 5 мм на кожному метрі труби;
 5. не можна встановлювати зовнішній блок в одній площині з внутрішніми, це може істотно знизити продуктивність системи;
 6. Не рекомендується монтаж зовнішнього блоку на заскленому балконі. Потоку свіжого повітря буде недостатньо для охолодження теплообмінника, а значить для повноцінної роботи установки;
 7. Не варто згинати фреонові трубки. За рахунок зниження пропускної здатності компресор буде працювати з перевантаженням.

Що стосується поетапного виконання робіт, то в першу чергу кріпиться на кронштейн зовнішній модуль, потім внутрішні, тільки після цього підключаються трубки фреонової магістралі і кабелю електропостачання. В останню чергу проводитися заправка системи фреоном, перевірка герметичності контуру, на наявність витоків, виконується пробний запуск.

Таким чином, якщо потрібна кліматична установка, що складається з одного зовнішнього і декількох внутрішніх, що працює в одному режимі (або на охолодження, або на обігрів), то придбання мультіспліт системи є одним з варіантів, який варто вашої уваги.

26 березня 2021
×
Отримати консультацію