авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Де краще встановити кондиціонер?

Кондиціонер — обладнання для базового комфорту. Проте до його встановлення потрібно підійти відповідально, інакше ризикуєте замість здорового мікроклімату отримати протяги у зоні знаходження людей або недостатньо ефективне охолодження.
Де встановити кондиціонер у кімнаті так, аби всім було зручно?

Внутрішній блок кондиціонера: розташування у приміщенні

Повітряний потік з розподільчої сітки блока розходиться на 3 метри. Саме на цій ділянці концентруються потоки холодного повітря перед тим, як розсіятися в кімнаті. 
У зоні концентрації холодного повітря не повинні перебувати об'єкти, призначені для роботи або відпочинку, не можна, щоб люди тут перебували тривалий час.
Кондиціонер не рекомендовано встановлювати навпроти ліжка, дивана, робочого столу тощо. Краще розмістити спліт-систему над місцем роботи / відпочинку — тоді потік повітря проходитиме поверх ліжка, дивана або столу.
Шафи та інші габаритні предмети в зоні кондиціонера заважають оптимальному розподілу охолоджених повітряних мас. Не можна закривати блок шторами, перегородками, ширмами. 

Відстань від верхнього краю внутрішнього блоку і стелею повинна бути не менше, ніж 15 см. Це робиться для того, аби нічого не заважало нормальному проходженню повітряних мас з модуля забору повітря.
Максимально віддалено від блоку потрібно розташувати побутові прилади, які випромінюють тепло. Особливо це стосується котлів, опалювальних радіаторів, духової шафи, холодильного обладнання тощо.
Потрібно пам’ятати про відсікання теплоприпливу з вікна, особливо в приміщенні з вікнами на сонячну сторону. Для швидшого охолодження потік охолодженого повітря з кондиціонера повинен бути перпендикулярним напрямку променів сонця, які потрапляють у кімнату.
Також по можливості не варто встановлювати кондиціонер навпроти вхідних дверей.
Виробники кондиціонерів можуть давати рекомендації по місцю встановлення конкретних моделей. Наприклад, лінійка спліт-систем ENTRY від японського бренду Hitachi призначена в першу чергу для встановлення над дверима. Hitachi зазначає, на яку площу кімнати розраховані певні моделі.

Де встановити зовнішній блок?

При вибору місця для зовнішнього блоку кондиціонера дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • зовнішній блок повинен бути доступним для технічного обслуговування;
  • зверху можна встановити дашок для захисту від опадів і прямих сонячних променів;
  • в радіусі 0,5-1 м від зовнішнього блоку не повинно бути дерев, щоб гілки та листя не потрапили у пристрій;
  • не варто розміщувати блок на заскленому балконі та у будь-якому закритому приміщенні: кондиціонер може перегрітися і вийти з ладу;
  • не монтуйте його поблизу газопроводу. При роботі прилад може сильно нагріватися, поруч із газовою трубою це небезпечно.

Загальна рекомендація для власників квартир у багатоповерхових будинках: не забудьте дізнатися правила установки кондиціонера у вашої управляючої компанії. Їхні побажання можуть стосуватися місця розміщення та навіть кольору приладу.

Встановлення кондиціонера: загальні рекомендації

Відстань між внутрішнім і зовнішнім блоками кондиціонера повинна бути якомога меншою. Саме так у вас буде менше проблем з маскуванням фреонової траси та вища ефективність системи. Оптимальна відстань між блоками 5-10 м, можна менше.
Спліт-систему бажано встановлювати під час ремонту, у такому випадку акуратно вписати його і заховати комунікації буде простіше.

Будівельна конструкція для внутрішнього блоку повинна бути достатньо міцною, щоб витримувати вагу пристрою.
Один внутрішній блок — одна кімната. Не тіште себе надією, що кондиціонер організує приємний мікроклімат у всій квартирі або у цілому будинку.
Естетика — це важливо. Враховуйте особливості інтер'єру, блок кондиціонера може зіпсувати задум дизайнера. Проте вішати кондиціонер там, “де подобається” — це теж помилка.

Щоб максимально вписати прилад в інтер’єр можна “сховати” його на стіні серед предметів схожого розміру/форми (головне, щоб вони не завадили його роботі), розташувати його над вікном (вікно відвертає увагу від блоку), обрати прилад у колір стін, вбудувати його в нішу/фальшбалку (знову ж таки, головне, аби це не заважало роботі приладу).
Кондиціонери Hitachi відрізняються високою сезонною енергоефективністю та низьким рівнем шуму. Дизайн приладів пасує до будь-якого сучасного інтер’єра. Hitachi обладнані датчиками присутності, що дозволяє уникнути протягів у приміщенні з людьми. Чотиристороння подача повітря забезпечує рівномірну температуру у кімнаті. 

Щоб обрати найкращий варіант обладнання зателефонуйте: +38 044 390 62 56 або +38 067 504 68 66

19 серпня 2021
×
Отримати консультацію