авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Переваги зональних кондиціонерів на робочому місці

Переваги зональних кондиціонерів на робочому місці

Правильна температура впливає не лише на комфорт і самопочуття, а й на продуктивність, тому їй слід приділяти особливу увагу в офісах. 

 “Битва” в офісних приміщеннях за пульт від кондиціонера - це реальність, особливо в країнах, де погодні умови часто змінюються, що робить пошук альтернативних налаштувань, які б відповідали всім потребам, майже неможливим. Згідно з британськими дослідженнями, працівники витрачають в середньому 2% своїх робочих годин на налаштування температури, вмикання і вимикання кондиціонеру, знижуючи його ефективність і витрачаючи дорогоцінну енергію.

Тож як підприємствам забезпечити дотримання температурних і комфортних умов на робочому місці, використовуючи енергоефективні рішення? Одним із інструментів, який може допомогти у вирішенні цього завдання, є використання зональної системи кондиціонування.


Що таке зональні кондиціонери і як вони працюють?

Зональна система кондиціонування повітря розділяє простір на різні ділянки, або зони, для забезпечення окремого опалення та охолодження. Замість того, щоб мати один термостат або контролер для кондиціонування повітря всього робочого місця, кожна зона може мати власну систему управління для регулювання температури відповідно до вподобань працівників, що дає змогу задовольняти різні температурні вимоги в окремих зонах.

Його можна здійснити як за допомогою канальних систем кондиціонування повітря, так і зі звичайними. У випадку з канальними системами, потрібні заслінки, що є рухомими вентиляційними отворами, які направляють циркулююче через повітроводи повітря, повністю або частково відкриваючи та закриваючи їх. Сучасні системи мають автоматичні заслінки, які рухаються відповідно до вимог в кожній зоні, і контролюються термостатом або контролером.

У той же час безканальні системи кондиціонування повітря можна зонувати за допомогою мультиспліт-систем або VRF, останні дозволяють підключати до 64 внутрішніх блоків кондиціонування повітря лише до одного зовнішнього блоку. Залежно від системи, кожен внутрішній блок може мати власний пульт дистанційного керування для регулювання температури відповідно до вимог різних зон. Також є можливість централізованого контролю, який дає оператору повну видимість роботи зональної системи кондиціонування. У наступному розділі ми розглянемо переваги різних типів параметрів керування.

Які ж переваги? 

Зональна система кондиціонування має багато переваг, крім зменшення потенційних суперечок між колегами. Ось деякі з ключових:

  • Енергоефективність: зональне кондиціонування може покращити енергозбереження. Завдяки більшому контролю над кожною зоною, включаючи можливість вимикання конкретної зони в разі відсутності в ній людей, можна уникнути або значно зменшити витрати енергії. Системи VRF Hitachi дають можливість ще більше оптимізувати енергоефективність за допомогою датчиків руху або панелі Twin-Sense, яка визначає, чи є в зоні активність людини, і сигналізує, коли потрібно увімкнутися. Ця смарт-операція означає, що експлуатаційні витрати можна значно скоротити без фізичної взаємодії з системою та стабільно забезпечувати оптимальний комфорт.
  • Більш рівномірна температура: однією з найпоширеніших скарг на робочих місцях зі звичайною системою кондиціонування є наявність гарячих і холодних точок. Такі точки - це різкий контраст температурного середовища в різних частинах приміщення. Якщо в системі використовується один термостат, під час кондиціонування великих приміщень утворюються точки нерегулярної температури, оскільки система дає показання лише з навколишнього простору термостата. В свою чергу, зональна система полегшує створення рівномірної температури в усьому робочому просторі або навіть на підлозі.
  • Зменшення впливу великих вікон і напрямку сонця: дещо пов’язане з нашим попереднім пунктом, якщо офісний простір розташований на всьому поверсі будівлі, напрямок сонця сильно впливатиме на температурні показники в різних частинах, роблячи деякі приміщення природно теплішими за інші. Наприклад, вікна, що виходять на південь, майже не отримують сонячного світла, а вікна, що виходять на північ, отримують його багато протягом дня. Ситуація ускладнюється, якщо вікна панорамні, через що працівники, які сидять поруч або навколо цих зон, можуть відчувати себе як в солярії. Зонування допомагає усунути це відчуття, дозволяючи охолоджувати дані точки, не впливаючи на інші.
  • Різні температури для різних видів робіт. До робочих місць, на яких працівники не виконують однакові завдання, висуваються інакші вимоги: наприклад, офісна робота та  складська. Співробітники, які працюють на складі, ймовірно, виконуватимуть більше фізичних навантажень і, відповідно, їм необхідний буде інший температурний режим, ніж їхнім колегам, які працюють в офісі. Зональна система кондиціонування може розділити офісний простір в залежності від типу виконуваної роботи для забезпечення комфорту.
  • Покращена якість повітря в приміщенні. Якість повітря в приміщенні (IAQ) — це показник, який впливає на здоров’я мешканців, їхню продуктивність тощо, і є результатом таких аспектів, як температура, вологість, рівень CO2 і дрібні частинки (пил, волосся, волокна), що присутні в повітрі. Зональні системи кондиціонування можуть допомогти зменшити накопичення деяких із них і зробити приміщення здоровішими та безпечнішим.

Як впливає зонування на працівників?

Одним із елементів, які працівники враховують і які впливають на їхню задоволеність роботою, є здорове робоче середовище. Підтримання високого рівня задоволеності працівників призводить до підвищення продуктивності, що, у свою чергу, забезпечує збільшення прибутку. Ось основні переваги зональної системи кондиціювання для працівників:

  • Зменшує скарги, пов'язані з температурою. Наше тіло по-різному реагує на вплив різних температур. Високі температури змушують нас почуватися виснаженими, оскільки тілу доводиться витрачати більше енергії, щоб охолодитися. Крім того, занадто довге перебування в спекотному середовищі може викликати запаморочення. З іншого боку, трохи нижча температура ніж необхідно, викликає млявість і нездатність тривалий час концентрувати увагу. Надто холодне, гаряче або навіть сухе повітря також може посилює алергію та чутливість шкіри. Зональна система кондиціонування забезпечує рівномірну та комфортну температуру в різних куточках офісу. Однак, самих лише систем кондиціонування повітря все ж недостатньо і внутрішні приміщення слід провітрювати, або встановити припливно-витяжну вентиляцію.
  • Задовольняє різні температурні потреби. Налаштувати правильний мікроклімат на робочому місці не так просто, як здається, оскільки комфорт може бути для кожної людини різним, і різниця між чоловіками та жінками досить значна. Згідно з дослідженнями, у жінок рівень метаболізму в стані спокою нижчий, ніж у чоловіків, а це означає, що жіночі тіла виробляють менше тепла, що пояснює знайомі сценарії, коли жінкам на роботі стає занадто холодно, тоді як їхнім колегам-чоловікам може бути занадто тепло. З зональним  кондиціонуванням можна досягти комфортної температури для всіх.

Рішення Hitachi для зонування робочих місць

Асортимент продукції Hitachi HVAC включає різноманітні рішення зональних систем кондиціонування повітря залежно від конкретних вимог кожного приміщення. 

Щоб дізнатися, яка система HVAC Hitachi може допомогти вам створити зональну систему кондиціонування повітря, що найкраще підходить для вашого робочого місця, зверніться до нашого менеджера за номером телефону +380(67) 504 68 66

14 липня 2022
×
Отримати консультацію