авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Чим небезпечна природна вентиляція?

Часом, спроби зекономити призводять до того, що будівельники пропонують використовувати технології, які спеціалісти вважають архаїчними. Це стосується і природної вентиляції: доцільність її використання наразі під великим питанням.
Втім, не будемо заздалегідь давати оцінку цій вентиляційній системі та спробуємо розібратися — як працює природна вентиляція?

Природна вентиляція — це система, що виключає використання будь-якого обладнання, яке б могло примусово спонукати повітряні потоки до руху. В умовах природної вентиляції повітрообмін в приміщенні здійснюється сам по собі. Це і відрізняє її від примусової вентиляції, яка передбачає установку спеціального устаткування, що забезпечує примусовий приплив свіжого повітря і вивід відпрацьованого.

Природна вентиляційна система ще називається пасивною або мимовільною. Має просту конструкцію і не вимагає особливих витрат для обслуговування.
Підрозділяється на постійну і періодичну. Постійна вентиляція працює без зупинок. При періодичній — повітрообмін відбувається в певний час (провітрювання через відкриті двері, кватирки). 
Природна вентиляція може здійснюватися через спеціальні вертикальні канали (канальна) або відбуватися без них (безканальна).

В основі природної вентиляції закладені закони фізики: тепле повітря рухається вгору, а холодне — вниз. У будівлях закладаються вертикальні канали, якими переміщується повітря. Це видно на прикладі багатоквартирних будинків з вентшахтами в будівлі від підвалу до даху. До цієї шахті приєднані канали, що з'єднують її з квартирами.
Канали зазвичай виводяться у вологих приміщеннях — кухні, ванній та туалеті. Вони не помітні в інтер'єрі — на стінах під стелею стоять лише вентиляційні решітки, як вхід в канальну мережу. Через них відпрацьоване повітря видаляється на вулицю. Вентиляція тільки на одній вентшахті працювати не буде, тому що за законами фізики, кількість вилученого повітря повинна дорівнювати кількості того, яке увійшло.

Як і будь-яка технологія, природна вентиляція має свої переваги: 

  • не вимагає витрат на установку дорогого кліматичного обладнання
  • якщо передбачити таку вентиляції на етапі будівництва, створити її відносно легко
  • не потребує частого технічного обслуговування
  • цей спосіб повітрообміну відносно безаварійний 
  • у порівнянні з відсутністю вентиляції, природна — набагато кращий варіант для будь-якого приміщення

Чи виправдовують ці переваги серйозні недоліки? Вирішуйте самі:

  • низька якість і недостатність повітрообміну. Природна вентиляція сама по собі (не посилена примусовою вентиляцією) не здатна забезпечити якісний і повноцінний повітрообмін. З приміщень своєчасно не видаляються вогкість, запахи, шкідливі гази;
  • складно контролювати та регулювати кількість повітря, яке подається і видаляється. У разі виникнення пожежі природний повітрообмін не зможе забезпечити своєчасного, оперативного видалення диму та інших продуктів горіння;
  • повна залежність від зовнішніх кліматичних умов і неможливість обробки повітря. З вулиці в приміщення надходить необроблене повітря, тобто неочищене, не прогріте або не охолоджене. Взимку приміщенню загрожують тепловтрати, спекотним літом ви отримуєте “бонусом” спеку;
  • відкрите вікно на провітрювання — джерело неприємних запахів з вулиці (особливо, якщо будівля знаходиться поруч з промзоною або жвавою вулицею), шуму, комах, пилу. Якщо на вікні немає сіток — це провокує нещасні випадки з домашніми тваринами та маленькими дітьми;
  • чи насправді її легко створити? так, але якщо природна вентиляція не була прорахована та спроєктована професійно, може виявитися, що вона зовсім не виконує своїх функцій.

Природна вентиляція може викликати дискомфорт для людей, які перебувають у приміщенні, суттєво погіршити якість повітря. В екстремальних ситуаціях — наприклад, при пожежі, — вона може навіть завадити рятувальникам швидко здолати вогонь.

Aerostar Group, офіційний дистриб'ютор бренд Hitachi в Україні, пропонує обладнання, яке комплексно вирішує завдання опалення, кондиціонування і вентиляції в приміщеннях. Наші агрегати можна встановлювати на етапі будівництва або модернізації будівлі. Для контролю якості повітря установки можуть облаштовуватися датчиками вологості та CO2.
Cамостійно буває нелегко обрати правильний варіант обладнання: менеджери Aerostar Group професійно проконсультують вас із цього питання: +38 (044) 35 121 35

4 серпня 2021
×
Отримати консультацію