авторизований дистриб'ютор
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
09:00 - 18:00
вихідний
вихідний

Переваги і особливості фреону R32

Як відомо, у виробництві кондиціонерів в різні часи застосовувалися різні типи теплоносіїв. До 1994 року найпопулярнішим був варіант R22. Однак він містив хлор, тому його використання було визнано шкідливим для озонового шару. У зв'язку з цим, він повністю заборонений на території ЄС і заборонено його виробництво згідно з Монреальським протоколом 2015 року.

Виробники створили інші марки фреонів, що не містять хлор, але мають схожі робочі характеристики. Це був, наприклад, R407c, який швидко набрав популярність. З 2006 року почали застосовувати також R410A. Він є більш ефективним, оскільки може працювати під впливом вищого тиску. Однак і R407c, і R410A були визнані марками, що сприяють наростанню парникового ефекту, тому що вони обидва виготовлені на основі гідрофлюрокарбона, що потрапляє під дію Кіотського протоколу 1999 року.

З 2015 року в Європі стартував проєкт з контролю забруднення атмосфери шкідливими газами. Згідно з ним, застосування гідрофлюрокарбона на виробництві поступово повинне знижуватися. Кожна охолоджувальна речовина має певний показник GWP («потенціал глобального потепління»). У R410A він становить 2088, а у R32 - всього лише 685.

Звичайно, деякі споживачі вважають кращим обладнання на амонії, пропані, рідкому вуглекислому газі (R744), адже їх показник GWP теж невисокий. Однак всі перераховані речовини поступаються R32 в ефективності та безпеці.

Отже, чому почали переходити на R32?

Руйнування озонового шару

ODP - потенціал руйнування озонового шару характеризує шкідливий вплив фреону на стратосферний озоновий шар. Це відносна величина, яку використовують для порівняння впливу холодоагенту і R11 тієї ж маси, ODP якого прийнято за одиницю. Значення цього показника у R32 дорівнює нулю.

Потенціал глобального потепління (GWP)

Цей показник показує потенційний вплив холодоагенту на глобальне потепління в разі його попадання в атмосферу. Величина відносна і використовується для порівняння впливу 1 кг холодоагенту з 1 кг діоксиду вуглецю (CO2) протягом 100 років. R32 має нижчий GWR, ніж холодоагенти попереднього покоління. Для порівняння: GWR холодоагенту R410А дорівнює 2087,5, а R32 - всього 675.

CO2-еквівалент

Ще одна характеристика впливу на навколишнє середовище. Визначається шляхом множення кількості холодоагенту в кг на значення GWR. У кондиціонерів з R32 найнижчий CO2-еквівалент, тобто в разі ненавмисних викидів вони майже не впливають на глобальне потепління.

Займистість

На сьогодні R32 найбільш важкозаймистий холодоагент. Іскри від перемикачів побутових приладів і стандартні розряди статичної електрики йому не страшні.

R32 не займається при рівні концентрації в приміщенні нижче межі займистості, рівного 0,306 кг / м³. Але попри слабку горючість речовини при транспортуванні холодоагенту, монтажі та експлуатації кліматичного обладнання потрібно слідувати інструкціям і дотримувати правила техніки безпеки.

Вогненебезпечність

Згідно з міжнародним стандартом ISO 817 до: 2014, виділяють чотири класи вогненебезпечності холодагентів: 1, 2L, 2 і 3 - від чого не підтримують горіння до високонебезпечних. R32 належить до класу 2L.

Токсичність

R32 - малотоксичний холодоагент. За цим показником він знаходиться в тій же категорії, що і R410A.

Вартість

Ціна у R32 низька, і це ще одна його перевага. Системи кондиціонування з новим холодоагентом подорожчають несуттєво. Вартість експлуатації обладнання порівняна з моделями на R410A.

Енергоефективність

Сучасні кондиціонери з R32 дозволяють не витрачати енергію даремно. Завдяки нижчій в'язкості знижуються втрати тиску в охолоджувальному контурі, ефективність у R32 на 5% вище, ніж у R410A.

За показником енергоефективності все обладнання ділиться на класи: A +++, A ++, A +, A, B, C тощо. У настінних кондиціонерів з R32 клас А + і вище.

Економічність

Для заправки системи потрібна менша кількість R32 в порівнянні з R410A, внаслідок чого можна робити компактне обладнання. А завдяки однокомпонентному складу холодоагент дає можливість дозаправляти систему.

 

Установка

Незалежно від використовуваного холодагенту, роботи по монтажу і заправці обладнання повинен проводити кваліфікований персонал. Це означає, що монтажники зобов'язані мати сертифікати для роботи з фторвмісними газами й бути навченими роботі з обладнанням і холодоагентами, які вони встановлюють. Оскільки R32 давно використовувався в складі R410A, зміни в процедурі монтажу незначні.

Але необхідно звертати особливу увагу на організацію вентиляції в приміщенні, де проводяться роботи. В принципі вентиляція необхідна і при роботі з традиційними холодоагентами, проте в разі R32 її відсутність може привести до більш неприємних наслідків.

В цілому ж нічого особливого, крім високої пильності й акуратності, від монтажника не потрібно.

Для роботи з R32 слід незначно оновити набір інструментів. З огляду на те що характеристика «тиск - температура» R32 відрізняється від R410A, потрібно придбати спеціальний манометричний колектор. Також для роботи з R32 потрібен вакууматор з безщітковим мотором компресора, який виключає утворення іскор при роботі. Слід мати на увазі, що R32, як будь-який горючий газ, поставляється в балонах з лівою різьбою. Для використання стандартних шлангів з правим різьбленням необхідно придбати або виготовити відповідний перехідник. Всі інші інструменти міняти не потрібно.

13 травня 2021
×
Отримати консультацію