Решітки
Вентиляція дає повітрю в приміщенні можливість циркулювати і постійно оновлюватись. Повітропроводи та канали облаштовуються вентиляційними решітками, які виконують захисну та регулюючу функцію, а також декоративну.
Якщо питань щодо естетичності оформлення вентиляції немає, оскільки вона в будь-якому випадку буде залишатись прихованою, то вентиляційні решітки залишаються в полі зору людини.
Сьогодні існує широкий асортимент решіток для вентиляції, що дозволяє обирати на свій смак, різного кольору, матеріалу та форми.
Види вентиляційних решіток та де вони встановлюються
Перш за все вентиляцийні решітки поділяють на зовнішні, внутрішні та перетокові.
За способом застосування вентиляційні решітки поділяють на:
витяжні
приточні
переточні
Витяжна решітка на витяжку закриває вентиляційні отвори. Одні з них виконують декоративну функцію, приховуючи отвори в стінах та витягуючи повітря, інші – дають змогу змінювати інтенсивність повітряного потоку.
Приточна решітка встановлюється ззовні будинку і не дозволяє проникати різним гризунам та шкідникам в приміщення. Ззовні виглядають досить привабливо, але необхідно обирати такі решітки, які будуть виготовлені зі стійких матеріалів та не піддаватимуться дії зовнішніх чинників.
Переточна решітка забезпечує циркуляцію повітря між кімнатами. Зазвичай робляться отвори в перегородках і перекриваються решітками. Можуть бути підлоговими, стельовими, дверними, настінними.
З якого матеріалу краще обрати решітку для вентиляції?
Для встановлення вентиляційної решітки ззовні краще не обирати пластикові решітки, які будуть піддаватися зовнішньому впливу та через зміни погодних умов швидко втратять свої функції, а також естетичний вигляд. Для цього найбільше підійдуть металеві решітки.
Всередину приміщення можна обирати решітки з пластику, адже частіше господарів хвилює саме естетичний їх вигляд. Тим паче, в такому випадку не впливатимуть зовнішні чинники на їх вигляд чи функціональність.
На сьогодні ринок може надати користувачу можливість обрати решітки з таких матеріалів:
пластик
нержавіюча сталь
латунь
алюміній
дерево
кераміка
З латуні зазвичай виготовляють декоративні решітки. Алюмінієві решітки мають невелику вагу та стійкі до вологи. Але їхній мінус – це висока цінова політика. Металеві вентиляційні решітки добре витримують сильний тиск повітря, а також дію зовнішніх чинників, надійні та довговічні, але досить важкі та дорогі.
Пластикові виготовляють з поліхлорвінілу чи полістиролу, встановлюють на стелю, стіни, двері. Зазвичай білого кольору, проте можуть бути будь-яких кольорів. Їх суттєвий мінус – вони набувають жовтого кольору через деякий час користування. Дерев’яні використовуються переважно для бань, саун, є екологічним варіантом решіток, але потребують періодичних обробок спеціальними засобами.
Часто задавані питання
Які ціни на вентиляційні решітки?
Пластикова решітка вентиляційна, ціна якої найбільш дешева буде коштувати від 12 гривень. Якщо врахувати ціни і на металеві та дерев’яні решітки, то середні ціни на них варіюватимуться в проміжку від 12 до 1500 гривень.
Які решітки популярні на сьогодні?
Найбільш популярними залишаються пластикові вентиляційні решітки, які використовуються всередині приміщень.
Чи є гарантія на вентиляційні решітки?
Так, є. Зазвичай гарантія на решітки дається терміном на 2 роки.
Які решітки найбільш надійні?
Найбільш надійними будуть решітки, виконані з металу. Якщо потрібно купити вентиляційну решітку для внутрішнього оздоблення приміщення, то можна віддати перевагу також пластиковим варіантам, які також прослужать довгий строк та не будуть деформуватись. А для використання ззовні рекомендується використовувати надійні та міцні металеві.