Кондиціонери Hitachi
Кондиціонер - це керований прилад, що працює від електричної енергії та призначений для створення комфортного (необхідного для користувача) мікроклімату приміщеннях. З настанням сирої погоди і негативно температури на вулиці, цей пристрій зігріє, а в літні дні рятує від виснажливої і всюдисущої спеки. Система кондиціонування буде корисна як в житлових будинках і квартирах, так і різного роду торгових будівлях, а також для створення нормальних умов роботи в промислових і виробничих спорудах. Працює дане кліматичне обладнання на основі компресора, який він переганяє по системі фреон (холодоагенту), створюючи тиск в замкнутій герметичній магістралі.
Типи кондиціонерів
Всі кондиціонери працюють на одному і тому ж принципі і унікальні властивості холодоагенту в його магістралі, проте, випускаються вони різної конструкції.
Всі існуючі кондиціонери конструктивно поділяються на чотири основні групи:
- Моноблочні. Вся система кондиціонування зібрана в одному корпусі і для його монтажу необхідно мати отвір в стіні або у вікні, яке відповідає розміру моделі. Перевагою такого типу кондиціонерів є наявність нероз'ємних з'єднань в коротких фреонових магістралях. Однак, крім плюсів, конструкція моноблочного кондиціонера має ряд недоліків - високий рівень шуму, невелика потужність, якої вистачає лише для створення затишного мікроклімату в невеликих за площею приміщеннях.
- Спліт-система. Це сучасний і широко використовуваний в даний час тип кондиціонерів, що складаються з внутрішнього і зовнішнього блоків. Таким чином, відбувся поділ галасливого механізму компресора і блоку управління з системою фільтрації. Компактний внутрішній блок управляється з дистанційного пульта, що дуже зручно для експлуатації. Зовнішній блок монтується на металоконструкції із зовнішнього боку стіни приміщення і з'єднуватися за допомогою магістралі з внутрішнім, який дає керуючий сигнал для компресора.
- мульти-спліт системы. По суті такий вид кондиціонерів схожий зі звичайною спліт-системою, проте, крім одного внутрішнього блоку, ця комплексна установка, складається з декількох модулів, які пов'язані магістраллю і системою управління з одним зовнішнім основним блоком. Така конструкція вигідно відрізняється, якщо є необхідність, без шкоди для фасаду будівлі, встановити, наприклад, три внутрішні модуля в кожну кімнату трикімнатної квартири.
- Мобільні. Застосовується як засіб для тимчасового використання, так як займає багато житлового простору, але зате може легко забиратися на час коли кондиціонер не потрібен, або транспортуватися в іншу кімнату, приміщення або склад. Оснащений коліщатками для спрощення процесу переміщення.
Класифікація кондиціонерів за способом кріплення
Мобільні кондиціонери не кріпляться, а моноблочні встановлюються за допомогою комплектів для установки віконного або стельового кондиціонера. На ринку кліматичного обладнання існує ряд таких монтажних комплектів, також вони можуть идти у комплекті с кондиционером. Основне правило, яке потрібно врахувати — герметизація отвору і надійність кріплення без появи вібрації в процесі експлуатації.
По установці зовнішнього блоку спліт-систем ключове правило — це надійність і захист від попадання на лопаті вентилятора різних предметів, гризунів, і також захист обладнання від вандалів, шляхом закриття сітчастим огородженням.
Перед покупкою потрібно визначитися з типом установки внутрішнього блоку управління роботою компресора і передачі кондиційованого повітря в приміщення.
Такий елемент спліт-системи може кріпитися трьома способами:
- настінний:
- стельовий;
- підлоговий.
Кожен цей спосіб кріплення по своєму гарний і підходить під особливий (індивідуальний) вид приміщення і його характеристик використання. Найпоширеніший в побуті і в офісах - це настінний тип монтажу внутрішнього блоку. Для приміщень з великою площею кондиціонування і без можливості монтажу на стіни, підійде спліт-система з стельовим модулем. різновидами стельових модулів є касетні або ж канальні блоки, які ефектно монтуються в підвісну або натяжна стеля. а також можуть стояти і в окремій кімнаті, через систему повітропроводів розподіляють свіжий потік повітря. Купувати кондиціонер в Києві та в містах України, можливо як з подальшою самостійною установкою, так і скориставшись послугами професіоналів у цій галузі.
Види кондиціонерів по типу компресора: їх переваги та недоліки
У процесі ознайомлення з вартістю кондиціонера, який вам сподобався, необхідно розібратися з типами компресорів і іх схем живлення, так як вони тоже можуть відрізнятися. Виробники випускають кондиціонери з двома типами управління і електропостачання компресора:
- Звичайний, зібраний по прямій (не інверторній) схемі живлення компресора. Агрегат приєднується до мережі 220 В, зі стандартною величиною частоти українських електромереж — 50 Гц. Схема проста, надійна але має недоліки пов'язані з великим навантаженням на обмотку компресора в режимі пуску, а також з нерівномірністю температури вихідного повітря. Тому компресори з прямим енергопостстачанням стають менш популярними і з часом вийдуть з продажу.
- Інверторні. Потужність компресора, як основного елемента кондиціонера регулюється електронним способом через вплив на частоту змінного струму і її показники. За рахунок цього відбувається плавне регулювання потужності, та відповідно швидкості роботи компресора. Переваги такого типу вмикання компресора кондиціонера — це відсутність пускових струмів, за рахунок чого продовжується не тільки термін служби, а й відбувається економія електроенергії.
Таким чином, не дарма професіонали обирають кондиціонери працюючі на компресорах інверторного типу - це удосконалення відмінно показує себе і дає відчутні переваги в плані економії, що важно для сучасного споживача.
Як вибрати кондиціонер?
Перед тим як купити кондиціонер недорого спеціалісті в цій галузі рекомендують ознайомитися з основними правилами їх вибору.
- Потужність. Ключовий технічний параметр який розраховується на пропорції 1 кВт на 8 кв.м , від нього напряму залежить ефективність створення мікроклімату в приміщеннях певної площі.Спосіб живлення компресора і його тип, тобто звичайній або інверторний;
- Тип кліматичного устаткування — моноблок, спліт-система, мульти-спліт, або мобільний варіант.
- Функціональність. Крім охолодження або підігріву повітря в приміщеннях, сучасні кліматичні прилади можуть бути оснащені ионизаторами повітря, елементами очищення повітря від пилу його сушка, таймерами, системою автоматичного очищення та іншими.
Але при при виборі моделі врахуйте також такі показники: на яку сторону виходять вікна та їх розмір, висота стель, ступінь утеплення приміщення і наявність іншої кліматичної техніки, та приладів, які виділяють у процесі роботи теплову енергію.
Додаткові функції кондиціонерів
Додатковими функціями систем кондиціонування повітря, наявність яких буде впливати на вартість обладнання є:
- Якість таі наявність системи фільтрації, тобто очищення повітря від пилу;
- Іонізація повітря — режим покращення якості якості повітря в приміщенні, який впливає організм людині, її самопочуття, та імунітет;
- Сушка повітря, зменшує влажність;
- Самодіагностика. Електронне виявлення несправностей в процесі експлуатації.
- Рестарт. Можливість кондиціонера відновлення колишнього режиму роботи після збою в системі живлення.
Таким чином, врятуватися від спеки влітку та від прохолоди в приміщеннях, при зниженні температури на вулиці, зробити повітря в приміщенні максимально чистим, застосовуються системи кондиціонування, як одного з найбільш ефективних видів кліматичної техніки з елементами створення сприятливого мікроклімату.